!  !

«Для мене танець – це наче створення власної історії, де кожен її фрагмент іде від душі» - Оксана Лаврущенко, тренер студії танцю та фітнесу «Life4dance»

Танець завжди існував і продовжує розвиватись в культурних традиціях різних народів. Він захоплює, розслабляє та дає відчуття свободи. Саме танець за допомогою рухів передає почуття, емоції та душевний стан. Багато людей у всьому світі присвячують своє життя вивченню цього надзвичайного мистецтва, яке захоплює і не залишає байдужим.

Танцювати самому і вчити цьому інших вимагає неабиякої підготовки, як фізичної так і моральної. Та найголовнішим в цьому є відчуття музики, ритму та власного тіла.

Оксана Лаврущенко займається танцями все своє життя, а нещодавно відкрила власну студію танців «Life4dance» в Сарнах, де навчає цьому мистецтву інших. Побувавши на одній з тренувань мені стало зрозуміло, що це не легка справа і вимагає багато зусиль, адже кожне тренування триває не менше одної години, а в день їх може бути кілька, до того ж вікова категорія різна і вимагає окремого підходу.
Як народилася ідея відкриття власної студії танців?

Майже все моє життя завжди було пов’язане з танцями та спортом. Навіть під час навчання у Харкові, я намагалася відкрити для себе щось нове, тому відвідувала безліч танцювальних студій з різними напрямками. Повернувшись додому вирішила продовжити цей шлях і завдяки підтримці батьків та близьких було відкрито студію танцю та фітнесу «Life4dance».
Чому саме назва «Life4dance»?

Дуже довго думала над назвою, було безліч варіантів, але саме «Life4dance» підходить найбільше, тому що вона повністю відображає мій життєвий шлях.

У вас вже є досвід тренерства чи це вперше?
Ні, це не вперше, адже протягом двох років я була головним тренером збірної команди по хіп-хопу Харківського національного університету імені Василя Каразіна, а також танцювала в таких шоу балетах, як «Al dance» та «Scream of Soul»

Оксано, мені відомо, що ви приймали участь у Всеукраїнському фестивалі танцю «Твій крок» в Києві та зайняли почесне перше місце. Які відчуття, емоції отримали?
Звичайно ми дуже хвилювалися, адже це перший серйозний конкурс для нашої студії. Було дуже багато різних танцювальних колективів, більша частина з яких займається танцями професійно вже досить тривалий час. Незважаючи на хвилювання, ми все ж змогли довести, в першу чергу самим собі, що не потрібно зупинятися на досягнутому, а впевнено йти вперед. Ця перемога дала нам поштовх на більш серйозніші конкурси та на створення нових номерів.

Як створюється танець? Звідки черпаєте ідеї для постановок?

Це важко пояснити. Я просто слухаю музику і під неї з’являються танцювальні образи. Цим потрібно жити, душею відчувати кожну ноту і віддавати всю себе цій справі. Тому для мене танець – це наче створення власної історії, де кожен її фрагмент іде від душі.

В студії можуть навчатись всі чи лише ті, в кого є здібності?
Навчаються у мене різні люди. Більшість з яких ніколи в житті не займалися танцями, для них це щось нове та не звичне. Кожен, хто приходить до студії обирає для себе той танцювальний напрямок який їм найбільше подобається. Тішить те, що дуже велика кількість хлопців-підлітків зацікавилась танцями , а саме брейкінгом.
Хочу сказати, що дуже пишаюся своїми учнями, адже за короткий час з моменту створення студії (студія почала працювати в жовтні цього року) люди, які ніколи не танцювали таких стилів та і взагалі не займалися танцями, змогли достойно представити наше місто на фестивалі в Києві. Людина у якої є бажання розвиватися та вдосконалювати себе, досягне усіх висот та цілей поставлених перед собою.

Яка вікова категорія бажаючих танцювати може навчатись у вас та які ціни на тренування?

Займаються у нас різні люди, а саме: дітки від 7 до 16 років, та дорослі від 20 до 40 років. Ціни також відрізняються відповідно до вікової категорії, для дітей до 18 років – 60 гривень, а для дорослих 100 гривень на місяць.

Ви вважаєте себе суворим тренером?
Буває по різному, зазвичай намагаюсь йти на контакт з усіма, хто в мене тренується та бути з ними відкритою та щирою. В студії працюють правила які потрібно дотримуватися під час тренувань, головним лозунгом яких є: «Менше розмов, більше роботи».

Оксано, на яких найближчих заходах, конкурсах ви плануєте виступити з командою?
Наступний фестиваль який ми плануємо відвідати – це Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв "ЛІСОВА ПІСНЯ-ОДІСЕЙ 2016" який відбудеться 24-26 червня 2016 року на березі озера Світязь. Також найближчий наш показовий виступ відбудеться в Сарнах 31 травня в будинку культури. Про всі інші виступи та конкурси можете дізнатися на нашому сайті http://vk.com/life4danceol.
Що ж, Оксано, дякую за таку цікаву розмову та бажаю вам успіху і перемог

Розмовляла Наталія Мосійчук